RUSTY LOVE

Rusty Love #1Rusty Love #2Rusty Love #3Rusty Love #4Rusty Love #5

Štěňata

Úvodní strana / Štěňata

Štěňata

Plány na rok 2016

V roce 2016 jsme naposledy nakryli šampionku z naší CHS Baby Muffin Rusty Loveza manžela jsme jí vybrali anglického pejska importovaného do CHS Angel of Dreams: Thornywait FireN Ice, který nám v loňském roce se Sunnynkou nadělil nádherná štěňátka z vrhu L.

Pokud vše půjde jak má, miminka by se měla narodit v polovině března 2016. Na štěňátka ještě přijímáme rezervace (na fenky již velmi omezené množství).

Na konci léta bude mít svůj první vrh také naše krásná zrzečka I Wanna Kiss Ya Rusty Love. Manžela ještě vybíráme. Podle možností, času a stavu naší psychické soustavy bychom rádi na přelomu roku nakryli poprvé i naší Leiu - Kiss Me Quick Rusty Love. I zde ještě manžela nezveřejníme.

U obou fenek půjde o cizozemské nápadníky. Všechny holčičky mají vyšetření kyčelních i loketních kloubů na DKK a DLK s negaivním výsledkem: DKK 0/0, DLK 0/0.

V případě zájmu o štěně od některých z našich holčiček nás neváhejte kontaktovat s dostatečným předstihem. Nejsme komerční chovná stanice, některá štěňátka jsou odchovaná přímo u nás, jiná v rodinách svých majitelů a jsou sezony, kdy z nás zkrátka nic nevypadne. :-) Proto pokud chcete štěňátko od nás, zarezervujte si ho včas, nebo buďte připraveni čekat, zvlášť pokud máte výstavní a chovatelské záměry.

Na naše miminka kladu nejvyšší možné kvalitativní nároky po zdravotní, exteriérové i povahové stránce. Přestože se snažím o chovatelsky zajímavé kombinace, nedávám z vrhu větší počet štěňat k dispozici vystavovatelům nebo chovatelům, ale jde o opravdu "nejlepší kousky z vrhu". Čekání je běžným úkazem v seriozních CHS, které to "nesekají jako Baťa cvičky" případně neprodají komplet vrh chovatelům, kteří do dvou let zaplaví místní vody geneticky příbuznou vlnou GR. I s ohledem na výše uvedené vítáme zájemce z řad těch, kteří chtějí kvalitního, zdravého a pohledného goldena jako  životního parťáka a kamaráda pro sebe nebo rodinu a třeba nemají ambice na výstavy, chov nebo pracovní zkoušky. Z mých dlouholetých zkušeností vyplývá, že nejlepším majitelem je milující rodina, která chce milého kámoše v dobrém i zlém. Jen dobré podmínky, do kterých naše miminka umísťuji, jsou pro mne prioritou.

S menším počtem vrhů přímo u nás souvisí to, že se můžeme věnovat našim miminkům s maximálním nasazením a péčí. Jsou odchovávána jako členové domácnosti, po celý den je s nimi někdo, kdo zajišťuje jejich pohodlí a bezpečí. První tři týdny bydlí i s maminkou v obývacím pokoji, později mají svůj vlastní pokojíček se spoustou hraček.

Štěňátka od nás odchází od nás v osmi týdnech pravidelně odčervovaná, naočkovaná a načipovaná s europasem a 14ti denní zárukou bezinfekčnosti. Od třetího týdne přechází na superprémiové krmivo Flatazor Puppy, které si u nás majitelé mohou objednat s předstihem před odběrem, ale samozřejmě dávka na 3 dny je součástí startovacího balíčku při odběru.

Naše štěňátka prodáváme na základě kupní smlouvy a celoživotní kontakt s majiteli vítáme. V žádném případě neprodáme štěňátko do podmínek, které neodpovídají našemu standardu, především ne do venkovního kotce. Zlatý retrívr není plemenem, které by se snadno smiřovalo s odloučením od své dvounohé smečky na dobu delší, než je nezbytně nutná a kotcové ubytování nepovažuji za vhodné. Jde o lovecké plemeno a z naší CHS pochází štěňátka, která vám to dají znát.

Aktivní, temperamentní pejsci, kteří vyžadují pozornost, výrazně vyšší než byste očekávali od klidného canisterapeutického nebo asistenčního psa. Aktivní temperament a zájem o práci se zvěří a požadavky na pohyb jsou synonymem pro štěně z Rusty Love. Klidný, spolehlivý partner na vás čeká v případě snahy a úspěšně dokončené výchovy ve vyšším věku psa (3 roky věku a více), proto pokud hledáte spíše klidnější nenáročné štěně, nehledejte u nás.

Štěně má být hravé, aktivní a akční a typický zlatý retriever podle mého gusta nemá být líný a flegmatický, přestože tak v pokročilejším věku může působit. Jde o inteligentní empatické plemeno, které se do značné míry přizpůsobí zacházení a životnímu stylu svých páníčků. Od nás dostanou všichni majitelé veškeré informace ještě před odběrem, díky celodenní péči máme dobrý přehled o povahách jednotlivých štěňat. V případě zájmu dokážeme zajistit výcvik i pomoc s výchovou. Každý majitel obdrží naší Rusty Love Chovatelskou příručku, která i začátečníky připraví na příchod štěněte a seznámí je se širokým okruhem souvisejících témat.

 


Hafshop Školení, semináře