RUSTY LOVE

Rusty Love #1Rusty Love #2Rusty Love #3Rusty Love #4Rusty Love #5

O nás

Úvodní strana / O nás

O nás

Od roku 2001 se věnuji výcviku, výstavám a ostatním činnostem, které ve větší nebo menší míře zasáhly každého pejskaře. V mém příadě asi spíš větší. Prošla jsem všemi typickými vývojovými stádii pejskaře. Začalo to tolerancí chlupů na sedačce, přes nákup vhodného auta pro více než jednoho čtvernožce až ke stěhování mimo město, abych své smečce dopřála zahradu.

V současné době bydlíme cca 30km za Prahou ve Studeněvesi u Slaného. Už jsme v naší CHS uvítali i štěňátka, mým cílem je snaha o standardní, zdravé a povahou typické retrívry. Hodně času jsem věnovala výcviku ať už svých nebo cizích pejsků s problémy. Proto i při odchovu kladu velký důraz na socializaci štěňat a vhodné podmínky. Většinu volného času věnuji sledování vývoje tohoto plemene u nás i v zahraničí, výsledkem této snahy jsou jednak zahraniční krytí nebo importy štěňátek do naší CHS nebo kamarádům pro oživení českého genofondu.

Ke dnešnímu dni jsem členem několika chovatelských klubů (Golden Retriever Club UK, Retriever Klub Norsko, KCHLS, RK-CZ), mám bohaté zkušenosti s výcvikem pro lovecké upotřebení, stejně jako přípravou na canisterapeutické zkoušky a canisterapií obecně. Jsem rozhodčí z výkonu a od KCHLS jsem za počet odvedených psů na zkouškách získala Stříbrný odznak vůdce.

Dne 19.2.2005 nám byla zaregistrována chovatelská stanice s mezinárodně chráněným názvem Rusty Love.

Do Belgie tehdy odcházel jen jeden přijatelný název chovné stanice a to takový, který obsahoval jméno mého prvního vysněného psa a retrívra se zlatým srdcem i kožichem Arnym od Zábělského dubu, kterému nikdo nikdy neřekl jinak než Rusty. Rusty se mnou prožil nádherných 11 let, které byly k jeho smůle naplněné poměrně značným množstvím chorob a všelijakých překážek. Jeho nejsilnějším orgánem ale bylo bojovné srdíčko, díky kterému jsme to spolu dotáhli tak daleko. Byl mi vším v těžkých chvílích a přestože nikdy nebyl výstavní ani pracovní šampion, šampionem mého srdce byl od prvního dne kdy mi usnul na teniskách a tenhle status neopustil ani svým odchodem za duhový most. Nikdy nezapomenu - Rusty už bude vždycky s námi.

Rusty už tak v mých kynologických činnostech zůstane navždy. Navíc název CHS v překladu - "REZAVÁ LÁSKA" je pro zlaťáky- zrzáky jako dělaná. No ne?

Hafshop Školení, semináře