RUSTY LOVE

Rusty Love #1Rusty Love #2Rusty Love #3Rusty Love #4Rusty Love #5

Fík

Úvodní strana / Naši hafani / Fík

Fík

C.I.E, C.I.B, Multi JCH, MultiCH Fiddle-De-Dee's Morris Traveller

CHOVNÝ PES

Info

Fiddle-De-Dee's Morris Traveller
C.I.E, C.I.B, MultiCH, Multi JCH
GrandCH CZ, SK
CH CZ, SK, PL, AT, MNG
JCH CZ, SK, PL
Klubový šampion KCHLS 
CRUFTS 2014 - Special Working Gundog Class Res.Winner (4.místo)

Pes roku 2009 a 2013 (Zlatý retrívr) RK CZ
Výstavní pes roku 2009 a 2013 (Zlatý retrívr) KCHLS
Klubový šampion krásy RK CZ 2010
Klubový šampion krásy RK CZ 2014 a Klubový šampion šampionů RK CZ 2014
Austrian Double Champion 2009
Vítěz speciální výstavy KCHLS 2010 - Best in Show,
Klubový vítěz 2010 a 2013,
Klubový vítěz mladých
Vítěz mezinárodní výstavy CACIB Bratislava 2009 - BEST IN SHOW


Vítěz Středočeského Derby 2010, Západočeské derby 2013 2. místo

čekatel titulů Český šampion práce, Maďarský šampion, šampion DRC, VDH, CRO, MCD

Pohlaví: pes, chovný (přirozeně kryje, chlazené i mražené sperma k dispozici)
Datum narození: 11.6.2007

Zdraví
DKK:

DLK:
OCD:
Oči:
DNA testy:
Srdce:
chrup:


1/1 (B)
0/0
negativní
PRA/CAT negativní 2010
GR_PRA1/GR_PRA2 Negativní (Normal)
negativní
plnochrupý, nůžkový skus
Původ: odkaz na rodokmen na K9data
Výstavy:

C.I.E., C.I.B.
GrandCH SK a CZ
MultiCH, MultiJCH
CH AT, SK, CZ, MNG, PL
JCH SK, PL, CZ
Klubový šampion KCHLS
Pes roku 2009 a 2013 (Zlatý retrívr) RK CZ
Výstavní pes roku 2009 a 2013 (Zlatý retrívr) KCHLS
Klubový šampion krásy RK CZ 2010
Klubový šampion krásy RK CZ 2014 a Klubový šampion šampionů RK CZ 2014

CRUFTS 2014 - Special Working Gundog Class Res.Winner (4.místo)

Austrian Double Champion
Duodanube Bratislava MVP BEST IN SHOW
Speciální výstava retrívrů 2010 (Best in Show)
šampion šampionů 2008 - BOB, BIG2
2x BIS, 3xBIG, 2x BIG2, 2xBIG3, BIG5,
20x BOB, 15x CACIB, 6x Res. CACIB, 45x CAC, 14x res. CAC
4x BIS Junior, 2x BIS Junior 2, BIS Junior FCI8 3
3x BOB Junior, 11x CAJC

Zkoušky: čekatel titulu Český šampion práce
Celkový vítěz Středočeského derby 2010
Klubové podzimní zkoušky - CACT - vítěz, plný počet bodů
Derby podzimní zkoušky- CACT - vítěz, plný počet bodů
Klubové speciální zkoušky vodní práce - plný počet bodů
NFTR - II. cena
Zkouška přinášení retrívrů - II. cena
Zkoušky vloh - I. cena
OVVR - I. cena

 

Popis:

Fík pochází z dánské CHS Fiddle-De-Dee's kde mi jeho chovatelka Jane Nielsen svěřila do rukou tohoto světle zlatého kluka. Především tedy musím poděkovat jí, za vše, co mě díky Fíkovi, jeho superúspěšné dual purpose kariéře i dobrým zdravotním výsledkům potkalo.

Fík je největší vtipálek v celém našem gangu, od malička se nepohybuje jinak nez tryskem, je věčně upovídaný a pozornost si dokáže získat v každé situaci. Pokud se na chvilku zklidní a přejde z trysku do klusu (ideálně ve výstavním kruhu) je pohyb jeho hlavní devizou díky bezchybné stavbě těla, kde není ničeho moc ani málo a v pohybu je to více než zřejmé. Jeho výsledky, díky kterým dosáhl mezi goldeny nebývalých úspěchů včetně dvou titulů Best in Show (nejlepší pes výstavy) z nichž jeden získal na speciální výstavě KCHLS pod věhlasnou chovatelkou z velké británie Kate Crosbie (Garbank Lislone) a druhý na mezinárodní výstavě DuoDanube CACIB Bratislava a ocenění na největší světové výstavě CRUFTS v roce 2014 v Birminghamu UK v podobě 4 místo ve třídě Special Working Gundog class ve svých téměř sedmi letech, kdy (přiznejme si to, je spousta v mládích supermohutných a u někerých rozhodčích superúspěšných show šampionů fyzicky i mentálně mimo svou nejlepší kondici) jsou toho důkazem. Čeho si cením především je skutečnost, kterou mi potvrdilo již několik rozhodčích, kteří měli možnost posoudit na jedné výstavě jeho i některého z potomků, a to sice že v kombinaci se správnou fenkou předává konkrétní, vyrovnaný, krásně se pohybující typ s jímavým pohledem, rovnou bohatou srstí a perfektní horní linií, dobře nasazeným krkem i rameny a vyjímečně přátelským temperamentem.

Kromě mnoha výstavních ocenění byly jeho exteriérové kvality potvrzené kumulativním oceněním za rok 2009 a 2013, kdy se stal jak celkově nejúspěšnějším psem plemene zlatý retrívr roku 2009 a 2013 u RK CZ tak výstavním psem plemene zlatý retrívr roku 2009 a 2013 u KCHLS.

Jako nekontrolovatelná střela prolítal první rok a půl svého života a k práci se s mírně zlenivělou paničkou vydal až na sklonku svého druhého roku. I na poli pracovním mě dosud nikdy nezklamal a prokazuje, že is vrcholově úspěšný exteriérový jedinec, může dosáhnout na mety nejvyšší v oblasti lovecké kynologie v ČR. Krátce po svých druhých narozeninách se stal celkovým vítězem klubových zkoušek a získal svůj první titul CACT. Absolvoval více typů zkoušek lovecké upotřebitelnosti, v roce 2010 se stal celkovým vítězem Středočeského derby retrívrů a nominoval se tak na derby 2011.

Fíček je mým splněným snem. Opravdu všestranně využitelný pes, který snese i nejpřísnější měřítka jak na poli výstavním, tak na poli pracovním. Nemohla bych si přát víc a proto beru jako třešinku na dortu, že jeho potomci se vydávají v jeho šlépějích. Vyznačují se charakteristickým typem i temperamentem, co považuji za velmi cenné. Doma odchovaná Baby Muffin Rusty Love (DKK 0/0, DLK 0/0, OCD neg) z vrhu s Audrin se stala vítězkou třídy dorost na velmi obsazené Světové výstavě psů v Bratislavě, je multi junior šampionkou, klubovou vítězkou mladých,ze třídy mladých dosahovala na umístění BOB a v necelých dvou letech získala svůj první titul šampiona krásy. Z dalšího spojení Fíčka v naší CHS s Werrou Misantos pochází MultiCh Call Me Lucky Rusty Love, která mimo spoustu jiných nádherných výsledků stejně jako táta Fík také získala ocenění Best In Show na Klubové výstavě retrívrů RK CZ pod rozhodčími ze země původu Lynn Kipps (Wheatcroft) a M. Woods (Amirene), V roce 2013 získala na Klubové výstavě v Oslavanech titul BOB od rozhodčích R.aL. Strudwick (Burpham) a stala se také výstavní fenou roku 2013 KCHLS. Z dalších reprezentantů Fíčkovo genů mohu jmenovat vrh F v CHS Famous Gold, především Rufinku (Flying Heart Famous Gold), která svého taťku opravdu nezapře, má na svém kontě také několik titulů včetně ocenění Celková vítězka Retriever roku 2012 RK CZ a kromě toho absolutně čistý zdravotní profil a mnoho dalších.

Fík je k dispozici vybraným chovným fenkám.

Hafshop Školení, semináře